Kamienny Cmentarz Hirscht

cmentarz_Hirscht.jpgCmentarz miasteczka Hirscht, które zostało zniszczone podczas Wielkiej Wojny (2301-2304). Zniszczone miasteczko położone jest około 30 mil w kierunku na Teupitz, za Talagaadem. Miasteczko padło ofiarą ostrzału przez orcze bombardy, które zrównały to miejsce z ziemią. Kamień wywieziono a drewno spalono by pochować zmarłych. Miasteczko nigdy nie zostało odbudowane. Jedyną pozostałością po nim jest kamienny cmentarz z podziemnymi kryptami. Przetrwał on zniszczenie miasta ale powojenny czas nie był już tak łaskawy dla tego miejsca. Część naziemna została zdewastowana – zniszczona lub rozkradziona. Przetrwały katakumby, gdzie po dziś dzień udają się kapłani Morra by odprawić modły nad duszami tam przebywającymi oraz by oczyścić to miejsce z plugastwa.

Miejsce jest całkowicie opuszczone i nawet ludzie się tam nie zapuszczają. Wszyscy uważają, że jest nawiedzone a duchy umarłych straszą po dziś dzień. Oczywiście nie przeszkadza to wszelkiej maści renegatów i odszczepieńców a także kultystów, którzy znajdują tu schronienie a także miejsce na swoje ohydne praktyki. To właśnie dlatego kapłani muszą co jakiś czas oczyszczać to miejsce by nie było ono zalążkiem chaosu. Miejsce jest względnie bezpieczne choć element ryzyka występuje.

Krypty są nadal poświęcone Morrowi. Wszelkie zapiski o tym kto tam leży zostały zniszczone razem z miasteczkiem dlatego biblioteka chce by na mapę krypty nanieść wszelkiej maści napisy czy oznaczenia, które mogłoby pomóc w identyfikacji osoby tam pochowanej. Mogą to być napisy nagrobne, herby, oznaczenia itp. Oczywiście tam, gdzie się to uda zrobić.

Kamienny Cmentarz Hirscht

Gniew Bogów MarcinRauf