Winnica Zamku Loric

Zamek_Loric.jpg
Zamek Loric, należący do rodu Krautenów, został wzniesiony około roku 1300 i od wieków był zamieszkany przez ród Krautenów. Był to ważny punkt strategiczny położony u wrót Wzgórz Kolsa, tuż u źródeł rzeki Wildhartz. Ruiny zamku oddalone są od Talabheim o około 50 mil i trzeba kierować się na Dreetz by potem kierować się drogowskazami na Loric.

Ostatnie chwile zamku przypadają na Wielką Wojnę (2301-2304) i są bardzo dramatyczne. Zamek był oblegany i przez 4 miesiące obrońcy opierali ataki połączonych sił zwierzoludzi i orków. Każdy wypatrywał odsieczy, która nie przybywała. Braki w wodzie i jedzeniu odbijały się na obrońcach. Dochodziło do aktów kanibalizmu. Udało się odbić zamek i uwolnić obrońców. Zamek ponownie obsadzono i czekano na drugą falę Chaosu. Po kilku miesiącach nadeszła. Jednak była bardzo destrukcyjna. Zamek padł ofiarą czarów, które stopiły mury, rozsadziły mury i zniszczyły wszystko, co żywe. Zamek Loric przestał istnieć.

Długo po wojnie miejsce to było wykorzystywane przez Kolegium Szarej Magii jako miejsce treningu dla magów – obejmujące obronę przed magią chaosu, radzenie sobie z klątwami oraz wyczucie magii. Jednak z czasem, gdy magia chaosu wygasła na tyle, że magowie już nie widzieli w tym miejsca użytecznego, miejsce opuszczono i zapomniano. Zostało oczyszczone ale potem nikt z magów tutaj nie zaglądał.

Zamek nie przetrwał. Bryła zamku, fosy oraz budynki wewnątrz placu zamkowego nie istnieją. Kamienie, bryły skalne oraz wypalone granity straszą do dziś pokazując straszliwą siłę chaosu. Jedynym miejscem, które przetrwało to winnica wraz z piwnicami winnymi. Była to część wielkich piwnic pod zamkiem, które zostały zniszczone. Oczywiście wszelkie beczki oraz zabudowa drewniana nie istnieją. Pozostały surowe ściany i możliwe, że pomieszczenia boczne lub komnaty. Istnieją plany samego zamku ale nie piwnic. Z tego, co możemy wnioskować to zamek miał liczne boczne przejścia, ukryte drzwi i podwójne korytarze.

Należy sporządzić mapę winnicy i sprawdzić w jakim jest stanie. Należy przy tym uważać ponieważ miejsce to nadal może być aktywnie magiczne i może być zasiedlone przez banitów, kultystów lub istoty z lasu. Miejsce bardzo niebezpieczne.

Winnica Zamku Loric

Gniew Bogów MarcinRauf